صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

سیاست‌ انرژی ژاپن بازنگری می‌شود

به گزارش ایسنا، هیروشیگه سیکو، وزیر اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن اظهار کرد: این بررسی که از سوی یک کمیته وزارتخانه انجام می‌گیرد، به نحو دستیابی به اهداف ۲۰۳۰ برای تولید نیرو متمرکز خواهد شد.

یکی از موضوعات اصلی که به آن پرداخته می‌شود، برنامه دولت ژاپن برای اتکا به نیروی هسته‌ای به منظور تولید ۲۰ تا ۲۲ درصد از برق کشور تا سال ۲۰۳۰ است.

هیروشیگه سیکو در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست هیات دولت اظهار کرد: این هدف می‌تواند با آغاز مجدد فعالیت نیروگاه‌های هسته‌ای کنونی حاصل شود و نیازی به ساخت راکتورهای جدید نخواهند داشت.

 کمیته وزارت بازرگانی نخستین دیدار خود را چهارشنبه هفته آینده برگزار می‌کند و قصد دارد یک گزارش خلاصه را تا پایان مارس آینده گردآوری کند.

هر گونه تغییر سیاستی که در آن راکتورهای جدید پیشنهاد شود، با مقاومت شدید عمومی مواجه خواهد شد. اکثر مردم ژاپن از زمان فاجعه هسته‌ای فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ که بدترین حادثه هسته‌ای جهان از زمان حادثه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ بود، مخالف استفاده از نیروی هسته ای هستند.

به گفته سیکو، وزارت بازرگانی کمیته ای متشکل از هشت عضو شامل رئیس هیات مدیره هیتاچی تشکیل خواهد داد تا به بررسی اهداف ژاپن برای کاهش آلایندگی کربن تا سال ۲۰۵۰ بپردازد.

بر اساس گزارش رویترز، ژاپن قصد دارد میزان آلایندگی کربن خود را ۸۰ درصد تا سال ۲۰۵۰ کاهش دهد اما هیچ سالی به عنوان مبنا برای محاسبه این کاهش تعیین نکرده است.


١٤:٢٨ - 1396/05/11    /    شماره : ٤٦٨٥٩٥    /    تعداد نمایش : ١٥٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: