صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

شروع فعالیت نسل جدید مناطق آزاد در دولت دوازدهم

به گزارش ایسنا، اکبر ترکان در نشست با کارآفرینان و تولیدکنندگان منطقه آزاد ماکو با اشاره به غلبه کردن دغدغه های مردم و مسئولین منطقه به گرایشات تولیدی اظهار کرد: بروکراسی یک اصل مهم برای پیشرفت منطقه و کشور است، پس نباید در این اصل به مشکل برخورد.

ترکان با تاکید بر این که امورات و کارهای اداری بانک ها بر خلاف بانکداری اسلامی در حال اجراست، افزود: بانکداری غیر اسلامی یک مانع بزرگ در برابر تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال است.

وی بر ضرورت حضور بانک های بین المللی در مناطق آزاد اشاره و تصریح کرد: با این حساب می توانیم ملاک هایی برای سنجش بانکداری ایرانی با سایر بانک ها و زمینه ورود به نسل چهارم مناطق آزاد را در کشور داشته باشیم.

مشاور رئیس جمهور در تشریح بخش های مختلف مناطق آزاد تصریح کرد: دولت دوازدهم، نسل چهارم مناطق آزاد مبنی بر مناطق مالی را در دستور کار خود دارد.

وی بر ضرورت توجه و حساسیت وزارت اقتصاد و دارایی بر امر تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: با انتقال مناطق آزاد زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی انتظار داریم تا این امر پررنگ تر به چشم بخورد.

مشاور رئیس جمهور گفت: بیمه شده باید از صندوقی بیمه دریافت کند که از آن صندوق راضی باشد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: بیمه درمانی باید به اختیار کارکنان از محل صندوق بیمه خواسته وی انتقال یابد.

ترکان با اشاره به فعالیت چند ساله منطقه آزاد ماکو افزود: منطقه آزاد ماکو در این مدت زمان کم توانسته در بخش های مختلف عمرانی و زیرساختی گام های بزرگی بردارد.

وی بر رسیدن خط انتقال راه آهن در آینده نه چندان دور به منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: طرح های حمل و نقل ریلی در برنامه های دولت است.

مشاور رئیس جمهور بر گسترش تبادلات از مرز پلدشت اشاره و تصریح کرد: مرز پلدشت با وجود سرمایه گذاری زیاد در این پل مرزی، رونق چندانی مشاهده نمی شود و نیازمند همکاری تولیدکنندگان در به رونق نشاندن این مرز است.

به گزارش ایسنا در این جلسه مسائلی از جمله سرمایه در گردش، انتقال خطوط آب، برق و گاز به شهرک های صنعتی و ضرورت حضور بانک های بین المللی برای تسهیل در تبادلات ارزی از سوی تولید کنندگان و کار آفرینان مطرح شد. 


١٤:٣٣ - 1396/05/11    /    شماره : ٤٦٨٦٠١    /    تعداد نمایش : ٤١٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: