صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

ترکیه امسال نیازمند واردات 50 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی است

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از مجله 'گازبیر' نشریه اتحادیه توزیع کنندگان گاز ترکیه، به علت سرمایه گذاری شرکت های توزیع گاز، سالانه یک میلیون مشترک جدید به تعداد مصرف کنندگان گاز در ترکیه افزوده می شود.
بنا به اعلام این رسانه، سرمایه گذاران و شرکت های توزیع گاز، افزایش تعداد مشترکان و مصرف کنندگان گاز طبیعی در ترکیه به 50 میلیون مشترک را هدف گذاری کرده اند.
بنا به گزارش گازبیر، سال گذشته در ترکیه در مجموع 46.16 میلیارد متر مکعب گاز مصرف شده و همه این میزان گاز از کشورهای خارجی از جمله روسیه، ایران و جمهوری آذربایجان تامین و وارد شد.
به گزارش ایرنا، واردات گاز طبیعی ترکیه در سال گذشته میلادی با 2.2 میلیارد متر مکعب کاهش نسبت به سال 2015 به 46.16 میلیارد متر مکعب رسید.
به گزارش ایرنا، آژانس بین المللی انرژی(IEA) روز دوشنبه اعلام کرد: ترکیه در سال 2015 در مجموع 48 میلیارد و 266 میلیون متر مکعب گاز طبیعی وارد کرده بود که این رقم در سال گذشته میلادی به 46 میلیارد و 164 میلیون متر مکعب کاهش یافت.
یکی از علل اصلی کاهش 4.5 درصدی گاز وارداتی ترکیه، کاهش میزان واردات گاز از روسیه به عنوان نخستین تامین کننده این منبع انرژی برای ترکیه بوده است.
هم اکنون انتقال گاز از روسیه به ترکیه از طریق 2 خط لوله انجام می شود
ایران که به عنوان دومین تامین کننده گاز ترکیه محسوب می شود، در سال 2016 میلادی هفت میلیارد و 704 میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کرد.
میزان گاز وارداتی ترکیه از جمهوری آذربایجان به عنوان سومین تامین کننده انرژی گاز این کشور در سال گذشته میلادی 6 میلیارد و 480 میلیون متر مکعب بوده است.
ترکیه که هم اکنون دارای دو ترمینال گاز فشرده(LNG) است، سال گذشته میزان گاز مایع وارداتی خود را در مجموع 15 درصد افزایش داد و از طریق ترمینال و مخزن مرمره و ترمینال ازمیر، در مجموع هشت میلیارد و 607 میلیون متر مکعب گاز مایع وارد کرده است.


١٥:٣٩ - 1396/06/11    /    شماره : ٤٧٢٨٢٩    /    تعداد نمایش : ٤٥٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: