صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > گزارشات و تحلیل های اقتصادی واصله 


جزییات توسعه منطقه آزاد چابهار/ ایجاد فرودگاه جدید و ایرلاین در دستور کار است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از موافقت اصولی به منظور راه‌اندازی ایرلاین با مشارکت بخش خصوصی در چابهار خبر داد و اعلام کرد: علاوه بر احداث چند هتل ۴ و ۵ ستاره، به زودی عملیات اجرایی احداثفرودگاه مسافری نیز چابهار آغاز می‌شود
 ١٩:٤٨ - 1397/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
اصلاح قوانین بانکی در راستای مبارزه با پولشویی/ بانک مرکزی با نظارت راه دور زدن را مسدود کند
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به اصلاحات جدید بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی به سمت قوانین بین‌المللی و در راستای مبارزه با پولشویی در حال حرکت است.
 ١٩:٤٧ - 1397/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
روسیه بالاتر از چین در لیست اقتصادهای نوظهور قرار گرفت
علیرغم سال‌ها تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا، روسیه دومین جایگاه را در رده‌بندی اقتصادهای نوظهور دنیا به دست آورد.
 ١٩:٤٢ - 1397/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
مشکل خاص صادرکنندگان برای بازگرداندن ارز به روایت عسگراولادی
تهران- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین، گفت: براساس بخشنامه بانک مرکزی، صادرکنندگان باید ارز حاصل از صادرات را به سامانه نیما بازگردانند، اما مشکل اینجاست که خریداران خارجی، معمولا وجوه را از طریق سیستم بانکی انتقال می دهند و آنها این سامانه را نمی شناسند.
 ١٥:٤٥ - 1397/09/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاددان کالیفرنیا:
نشانه های رکود در اقتصاد آمریکا دیده می شود
نیویورک- ایرنا- استاد اقتصاد کالج سینت مری کالیفرنیا اثر سیاست کاهش مالیاتی ترامپ را در سال آینده رو به کاهش توصیف کرد و گفت: اقتصاد آمریکا و حتی اروپا رو به رکود است و ترامپ با مشکلات جدی مواجه خواهد بود.
 ١٤:٥٤ - 1397/09/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
سیاست عوامگرایی ترامپ اقتصاد آمریکا را به سوی رکود می برد
نیویورک- ایرنا- کارشناس مسایل اقتصادی آمریکا سیاست های ترامپ همچون کاهش مالیات را عوامگرایانه و باعث کسری بودجه این کشور دانست و گفت: محور این سیاست ها با رشد اقتصادی متضاد است و آن را به سوی رکود سوق می دهد.
 ١٤:٥٢ - 1397/09/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
کدام استان‌ها صنعتی‌تر شدند؟
میزان سرمایه‌گذاری و تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادره به تفکیک استان‌های کشور تا پایان شش ماهه نخست سال جاری اعلام شد.
 ١٨:٣٧ - 1397/09/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر نفت پاکستان در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا
خط لوله گاز ایران به بحران انرژی پاکستان پایان می دهد
اسلام آباد - ایرنا - وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان از پروژه انتقال گاز ایران به کشورش موسوم به (IP) به عنوان پروژه بسیار مهم یاد کرد و گفت: معتقدیم که تکمیل این طرح به بحران انرژی در این کشور پایان می دهد.
 ١٤:٥٦ - 1397/09/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
پوتین: روسیه و عربستان با ادامه کاهش تولید نفت موافقت کردند
تهران – ایرنا – ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پس از دیدار با محمدبن سلمان ولیعهد سعودی گفت که دو طرف موافقت کردند تا توافق کاهش تولید نفت را تمدید کنند.
 ١٩:٣٠ - 1397/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
صادرات ایران از مرز 27 میلیارد دلار گذشت
خرم آباد - ایرنا - مدیر دفتر بازرگانی خارجی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به رشد 14 درصدی تجارت کشور در هفت ماه امسال گفت: میزان صادرات ایران تا پایان مهر از مرز 27 میلیارد دلار گذشت.
 ١٩:٠٦ - 1397/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
استراتژی توسعه صنعتی تهیه شود
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل، تدوین استراتژی توسعه صنعتی و همچنین مواردی همچون شناسایی موانع تولید، تعامل صنایع بالادستی و پایین دستی و اصلاح نحوه قیمت‌گذاری در بورس کالا را از جمله راهکارهای حمایت از تولید محصولات داخلی دانست.
 ١٩:٠٣ - 1397/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
مبارزه با پولشویی و دلالی ارز با مدیریت نقدینگی
تهران- ایرنا- در یک ماه گذشته دو برنامه بانک مرکزی برای مدیریت جریان نقدینگی در کشور و مبارزه با پولشویی اجرایی شد و اثر کاهنده خود را بر نرخ ها در بازار ارز گذاشت.
 ١٨:٥٣ - 1397/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
ظریف: پولشویی مانند همه دنیا در ایران هم وجود دارد
تهران-ایرنا-وزیر امور خارجه گفت: من به عنوان فردی که همواره از نظام جمهوری اسلامی دفاع کرده‌ام می‌گویم که در ایران مانند همه دنیا پولشویی وجود دارد، اما امیدوارم با تصویب لوایحی که توسط دولت به مجلس ارائه شده، جلوی رخنه این کار را بگیریم.
 ١٨:٤٥ - 1397/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحریم‌ نفتی آمریکا علیه ایران از ۲ جهت به نفع روسیه است
تحریم های جدید آمریکا علیه ایران از دو جهت به نفع روسیه است، روسیه می‌تواند جایگزین نفت تحریم شده ایران شود و با وارد کنندگان عمده نفت ایران روابط گسترده تری برقرار سازد.
 ١٨:٤٨ - 1397/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
جنگ تجاری چین و آمریکا ۰.۸ درصد رشد اقتصاد جهان را کاهش می‌دهد
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی این هفته اخطار داد که جنگ تمام عیار تجاری بین چین و آمریکا ۰.۸ درصد رشد اقتصاد جهان را تا سال ۲۰۲۱ کند می‌کند و تاثیر آن بر این دو کشور بیشتر خواهد بود.
 ١٨:٤٢ - 1397/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>