صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > منتخب جدول واخبارهمایش های اقتصادی بین المللی  


  چاپ        ارسال به دوست

نشست جهانی هسته ای با حضور ایران در بلاروس برگزار شد

به گزارش ایرنا، کانون مباحث این کنفرانس که مقام های بلاروسی، نمایندگان 31 کشور عضو همچنین هیات هایی از دیگر کشورهای جهان شرکت داشتند، مسائل مرتبط با نیروگاههای تازه ساخت بود.
شرکت کنندگان در نشست هسته ای امروز و در آخرین دستور کار، تجربیات خود را در عرصه های مختلف استفاده از انرژی اتمی به اشتراک گذاشتند. 
در جریان این کنفرانس، هیات های کارشناسی کشورهای مختلف از نیروگاه هسته ای در حال ساخت بلاروس نیز بازدید کردند.
هیات چهار نفره متشکل از کارشناسان شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی نیز به عنوان اپراتورهای زیر مجموعه مرکز منطقه ای مسکو با همراهی نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس مینسک شرکت داشت. 
انجمن جهانی بهره‌برداران هسته ای (WANO) نهادی غیردولتی است که با توجه تجربه حادثه انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل در اوکراین جمهوری وقت اتحاد شوروی که سال ... رخ داد تشکیل شد.
تبادل تجارب و ارتقای سطح ایمنی و عملکردی از اهداف اصلی این انجمن است که تمامی نیروگاههای اتمی در حال بهره برداری در ۳۱ کشور عضو آن هستند.
این انجمن با دفتر اصلی لندن و چهار مرکز منطقه ای پاریس، آتلانتا، توکیو و مسکو فعالیت می کند و شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران نیز یکی از اعضا این گروه تحت پوشش مرکز منطقه پایتخت روسیه است و از خدمات وانو بهره می گیرد.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

 

انتهای پیام /* 


٠١:٤٠ - 1396/03/12    /    شماره : ٤٥٨٠٦٨    /    تعداد نمایش : ١٩٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: