صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار پارلمانی - کمیسیون های تخصصی اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده مجلس
نماینده مجلس: مشکل اقتصاد کشور با حمایت از تولید رفع می شود

فریدون احمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سخنان رهبر معظم انقلاب در نخستین روز فروردین، تاکید بر همان دغدغه های سال قبل بود و اگر اعلام کردند که اقدامات سال گذشته کافی نبوده، خواستار خارج شدن مسئولان و تصمیم گیران از ورطه شعار و ورود جدی آنان به عرصه عمل بودند.
وی یادآورشد: هم اکنون اشتغال مهمترین دغدغه تمام خانواده ها و مسئولان است و این مشکل فقط و فقط از طریق حمایت از تولید و رونق این بخش حل می شود.
احمدی اظهار کرد: با چرخیدن چرخ تولید در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی است که اشتغال و رونق اقتصادی شکل می گیرد و کشور از وضعیت اقتصادی فعلی خارج می شود.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید موانع پیش روی تولید را برداشت، برای تولیدکنندگان تسهیلات ایجاد و مشکلات این بخش را مرتفع کرد.
وی خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مشکلات این کشور نه از نظام و نه از مردم است، بلکه ریشه مشکلات به نبود مدیریت درست و نبود مسئولان کارآمد، توانمند و با سواد بر می گردد.
احمدی ادامه داد: زمانی که مدیر ضعیفی برای مسئولیتی انتخاب می شود، به تبع آن برای کل ساختار یک مجموعه افراد ضعیفی انتخاب می شوند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که کشور هم اکنون به چنین نقطه ای در اقتصاد رسیده، به علت حضور افراد ناکارآمد و ناشایست در دوره های مختلف مدیریتی بوده است.
وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند، من به ضعف خودم و مدیران در دستگاه های مدیریتی کشور آگاهم، این بدان معناست که مسئولان کشور باید افراد ضعیف را کنار بگذارند و اجازه ندهند تا چنین افرادی در مدیریت و تصمیم گیری ها دخالت کنند.
احمدی ابراز کرد: همین موضوع یک هشدار به مردم برای انتخاب افراد توانمند و کارآمد در انتخابات گوناگون بود.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما هر چه می کشیم از حضور افراد ضعیف است، گفت: باید مدیران پیر و ناکارآمد کنار بکشند و افراد جوان، توانمند و با انگیزه در مسند مدیریت قرار بگیرند تا به تبع آن مجموعه توانمندی شکل بگیرد.
وی تاکید کرد: نخبه کشی از همین نقطه انتخاب مدیران ناکارآمد آغاز می شود و اصل شایسته سالاری زیر سوال می رود.
رهبر معظم انقلاب برای سال جاری نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و برای سال گذشته عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را انتخاب کرده اند.
3001/6085
خبرنگار: مینا افشاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

 

انتهای پیام /* 


١٤:٢٢ - 1396/01/05    /    شماره : ٤٤٦٣٨٥    /    تعداد نمایش : ٤٥٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: