صفحه اصلی > گزارش های عملیاتی  > گروه های دوستی - فعالیت های اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر کار

اجلاس مشترک اقتصادی تهران - حراره/ ربیعی به آفریقا رفت

وزیر کار در راس هیاتی به منظور شرکت در هشتمین اجلاس کمیسیون دایمی مشترک ایران و زیمبابوه به حراره پایتخت این کشور رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی با بیان اینکه قاره آفریقا از اولویت های دولت تدبیر و امید برای همکاری در زمینه های مختلف است تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز دوستان قبل از توافق هسته ای خود از جمله زیمبابوه را فراموش نمی کند و این کشورها برای ما ارزشمند هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه که برای شرکت در هشتمین اجلاس کمیسیون دایمی مشترک ایران و زیمبابوه به حراره پایتخت این کشور سفر کرده است در بدو ورودش، احیای مراودات دوستانه و فعال کردن و گسترش همکاری های تهران و حراره در زمینه های مختلف را از جمله اهداف این سفر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون دایمی مشترک به زیمبابوه ازکشورهای دوست و قدیمی جمهوری اسلامی ایران در قاره آفریقا آمده است گفت: آقای رابرت موگابه رئیس جمهوری این کشور از شخصیت های معتبر بین المللی در دوران سخت و در مقابل حملات همواره از ایرن دفاع کرده است.

ربیعی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره همکاری ها و مناسبات خوبی بین دو کشور در زمینه های سیاسی و اقتصادی برقرار بوده و در این سفر زمینه گسترش همکاری ها و مبادلات فرهنگی هم با حضور هیاتی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بررسی می شود.

وی ادامه داد: بررسی روند فعالیت و وضعیت کارهای تولیدی و صنایع ایران در زیمبابوه، صادرات و برخی خریدها در این سفر و به ویژه در کمیسیون دایمی مشترک دو کشور در دستور کار قرار دارد. وزیر کار با تاکید به اینکه تهران و حراره مواضع مشترک سیاسی در خصوص بسیاری از مسائل بین المللی دارند اظهارداشت: دوستان و مقامات بلندپایه این کشور را در جریان موفقیت ایران در تحقق توافق هسته ای با گروه ۱+۵ قرار می دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه تاکید کرد: آفریقا زمینه های بکر زیادی برای همکاری ها دارد و معتقدیم زمینه پیوندهای زیادی بین ایران و کشورهای آفریقایی وجود دارد که اگر احیا شوند در سطح بین الملل می توانیم بسیاری از نیازهای همدیگر را پوشش دهیم.

ربیعی افزود: دولت تدبیر و امید در راستای سیاست های دراز مدت و مستمر جمهوری اسلامی ایران در قبال قاره آفریقا، نگاه جدی تری به این قاره بزرگ دارد و گسترش همکاری ها و مناسبات با کشورهای آن مانند زیمبابوه را در دستور کار قرار داده است.

وی درباره همکاری های تهران با پایتخت های آفریقایی بعداز توافق هسته ای تاکید کرد: توافق هسته ای زمینه های بین المللی بیشتری را برای فعالیت های ما فراهم می کند، اما جمهوری اسلامی ایران دوستان قبل از توافق هسته ای از جمله زیمبابوه را هرگز فراموش نمی کند و این کشورها برای تهران بسیار ارزشمند هستند.

وزیر امور خارجه زیمبابوه نیز با ابراز خرسندی از سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راس هیاتی اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و تجاری به حراره گفت: مقامات زیمبابوه بسیار مشتاق هستند تا در جریان نتایج مذاکرات و توافق هسته ای قرار گیرند.

سیمباراشه مومونگگوی با بیان اینکه رهبری، ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را به خوبی می شناسیم افزود: با اظهارات شما موافق هستم، روابط سیاسی بسیار خوبی با ایران داریم و اکنون زمینه های زیادی برای گسترش همکاری های اقتصادی و بازرگانی بین حراره و تهران وجود دارد.

رئیس زیمبابوه ای کمیسیون دایمی مشترک ایران و زیمبابوه تصریح کرد: این کمیسیون مشترک فرصتی دیگر برای تعمیق و توسعه روابط و گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری زیمبابوه است.


٠١:٢٩ - 1394/05/06    /    شماره : ٣٥١٠٠٥    /    تعداد نمایش : ٤٨٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: