چاپ        ارسال به دوست

عشق آباد میزبان دو نمایشگاه و کنفرانس بین المللی

هفتمین نمایشگاه بین المللی محصولات پنبه ای و کنفرانس بین المللی «محصولات پنبه ای ترکمنستان و بازار جهانی» از 25 تا 26 نوامبر سال 2017 در عشق آباد برگزار می شود مجری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه بین المللی با مشارکت وزارت کشاورزی و منابع آب ترکمنستان، بازار بورس کالا و مواد اولیه و اتاق بازرگانی و صنعت برگزار خواهد شد.

پنبه یک محصول صادراتی مهم ترکمنستان است و یک ماده خام مورد نیاز برای ده ها شرکت مدرن صنعت نساجی در حال توسعه این کشور است. میزان تولید پنبه در سال 2017 میلادی در ترکمنستان یک میلیون و پنجاه هزار تن می باشد.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی و صنعت ترکمنستان گفت که این اتاق نمایشگاه بین المللی تکنولوژی تولید جایگزینی واردات را از تاریخ 1-5 ماه دسامبر سال 2017 در عشق آباد برگزار خواهد کرد. از زمانی که برنامه دولت در مورد افزایش صادرات به جایگزینی واردات در ترکمنستان تصویب شده به نحوی برنامه ریزی شده که اجرای 33 پروژه به عنوان بخشی از برنامه افزایش حجم صادرات محصولات تولیدی در ترکمنستان در دست اجرا است.

این برنامه در مورد تولیدات جدید با هدف توسعه صنایع شیمیایی، صنایع سبک، ماشین آلات، کشاورزی، صنایع غذایی و دارو ها اجرا می­گردد و برای تنظیم تولید محصولات صنعتی با تمرکز بر نوآوری ها، استفاده جامع از منایع طبیعی و معدنی، بهبود ساختار صادرات و افزایش سهم شرکت های خصوصی در اقتصاد تصویب شده است.

دومبن برنامه برای تولید محصولات جایگزین واردات در ترکمنستان، اجرای 81 پروژه است. این پروژه ها با برنامه ریزی برای تاسیس شرکت های مدرن جهت تولید در مقیاس گسترده از محصولات ساختمانی، شیمیایی، لوازم خانگی و سایر محصولات در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، برنامه ریزی برای تولید و فرآوری انواع محصولات گوشتی و لبنی، انواع میوه ها و سبزیجات و تولید انواع ماهی در دست اجرا است.

این برنامه در راستای تقویت در توازن مثبت مبادلات تجارت خارجی، ایجاد اشتغال جدید و افزایش درآمد مردم و همچنین افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد این کشور تصویب شده و به اجرا در می آید. 


١٦:٠٨ - 1396/07/05    /    شماره : ٤٧٦٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٤٨٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: