صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > روابط اقتصادی خارجی استانها وظرفیتها 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به ایسنا خبر داد

آغاز به کار فرودگاه ماکو در انتظار تایید خدمات پروازی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از آغاز رسمی پروازها در فرودگاه این منطقه در صورت نهایی شدن‌ مراحل تایید خدمات پروازی توسط فلای چک ‌خبر داد.‌

حسین فروزان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که عملیات اجرایی ساخت فرودگاه ماکو از خرداد ماه سال 1393 آغاز شده است گفت:  اولین پرواز آزمایشی از این فرودگاه در بهمن ماه سال گذشته صورت گرفت و پس از آن در راستای تکمیل سیستم فرودگاهی آن اقدام کردیم.

وی ادامه‌ داد: قرار بود شرکت فرودگاه های کشور مباحث مربوط به تجهیزات فرودگاه ماکو را مد نظر قرار دهد، ولی اعلام کردند که به دلیل مشکلات مالی این موضوع امکان پذیر نیست و ما به عنوان مسئولان منطقه‌ای در راستای تکمیل تجهیزات فرودگاه گام برداشتیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان این که پس از بر جام سیستم پیشرفته کمک ناوبری DVOR و DMEساخت شرکت  INDRA اسپانیا خریداری و در مدت سه ماه مراحل نصب آن انجام گرفت، توضیح داد: در حال‌ حاضر فقط منتظر نهایی شدن  تایید خدمات پروازی توسط ‌فلای چک از طریق شرکت‌های فرودگاه‌های کشور هستیم تا بتوانیم  پروازها را در دستور کار قرار دهیم، چرا که تمام ملزومات فرودگاه از بهترین شرکت های اروپایی خریداری شده است و حتی اصلی ترین دستگاه پیشرفته که سیستم کمک ناوبری بود نصب گردیده است.

وی با اشاره به این که باند فرودگاه به صورت ۱۰۰ درصدی کامل شده، خاطر نشان کرد: ۶۰ متر عرض فرودگاه است که ۴۵ متر آن آسفالت شده است و ۳۳۰۰ متر نیز طول دارد.

فروزان در ادامه با اشاره به این که باند فرودگاه توانایی فرود ایرباس ۳۲۰ را نیز دارد، اظهار کرد: برج فرودگاه به صورت ۱۰۰ درصد تکمیل شده است و ترمینال اصلی آن در آذر ماه ساخته خواهد شد، ولی در حال‌ حاضر ترمینال موقتی برای انجام پروازها مد نظر قرار گرفته است.

انتهای‌ پیام


٠٠:٥٠ - 1395/05/02    /    شماره : ٤٠٣٤١٩    /    تعداد نمایش : ١٩٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: