صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > فن اوری وتکنولوژی 


  چاپ        ارسال به دوست

برقراری روابط اقتصادی قبرس و سایر کشورهای اروپایی با ایران

 

'میکائیل سوفو کلئیس ' رئیس دفتر رئیس جمهور ی قبرس با تشریح ابعاد قدرتمند اقتصادی این کشور از برقراری رابطه اقتصادی با ایران خبر داد و گفت : این روابط با سایر کشورهای اروپایی با سودمندی تجاری برای ایران نیز از سر گرفته می شود.
سوفو کلئیس از تمرکز اقتصادی قبرس بر سیستم توریست و بازرگانی و پیشرفت هایی که ایران و قبرس در این زمینه داشته اند خبر داد.
وی گفت : ما درصدد حذف ویزا و مالیات از مهمانان تجاری و افرادی هستیم که برنامه های خاصی برای مهاجرت به این کشور هستند.
رئیس دفتر رئیس جمهور قبرس اعلام کرد : تمرکز قبرس بر استراتژی توریست است به طوری که در سال های اخیر تعداد توریست های این کشور به دو برابر رسیده است و با مجوزهای قانونی این رقم افزایش نیز خواهد داشت.
'
میکائیل سوفو کلئیس ' قبرس را یکی از رقبای قوی و مهم صنعتی و تجاری در دنیا دانست و گفت : کار با ایران می تواند قبرس را به رقیبی واقعی در دنیای تجارت تبدیل کند.
وی بیان کرد : قبرس رشد اقتصادی سریعی داشته است و پیش بینی می شود این رشد در سال های اینده به سطح بالاتری نیز ارتقا یابد .همچنین قبرس به دلیل رشد اقتصادی بالا دارای بزرگ ترین مجوز های صنعتی و تجاری را در میان کشورهای اروپایی است.
'
میکائیل سوفو کلئیس' از برقراری روابط تحصیلی میان ایران و قبرس خبر داد و إظهار کرد : این امر موجب ارتقای سیستم تحصیلی در هر دو کشور می شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری قبرس به تاریخ مشترک دو کشور اشاره کرد و افزود : برخی از قوانین سیستم های عمومی ،بانکی و ...میان ایران و قبرس باید بر أساس سیاست ها و قوانین بین المللی استاندارد سازی شود .البته برخی از این قوانین با دقت تدوین شده اند و بخشی نیز نیازمند تغییر هستند.

 


١١:٢٣ - 1396/07/05    /    شماره : ٤٧٦٦٠٩    /    تعداد نمایش : ٥٨٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: