صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > فن اوری وتکنولوژی 


  چاپ        ارسال به دوست

ترکمنستان قصد دارد خط لوله TAPI را به زودی راه اندازی نماید

به گزارش روزنامه وطن، در ماه سپتامبر 2017، مناقصه بین المللی برای خرید لوله ها و سایر تجهیزات لازم برای ساخت لوله TAPIکه ساخت آن در سال 2018 و راه اندازی آن در سال 2019 برنامه ریزی شده است، برگزاری می گردد.

همچنین برای پروژه های ایستگاه کمپرسور گاز و سایر امکانات مرتبط که بر روی مسیر خط لوله ساخته می شوند تهیه خواهد شد. این مطلب را آقای بابایف معاون نخست وزیر، در امور انرژی که مسئولیت اجرای این پروژه را بر عهده دارد در جلسه کابینه وزرا اعلام کرد. وی گفت: در حال حاضر، طبق برنامه، خط لوله گاز در قلمرو خاک ترکمنستان نصب شده است.

بابایف که نظارت بر مجتمع نفت و گاز ترکمنستان را دارد، قبلا گفته بود که بخش ترکمنستان خط لوله TAPIمطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته مورد تأیید شده قرار گرفته است.  TAPIامکان انتقال گاز از ترکمنستان به بازارهای بزرگ جنوب و جنوب شرقی آسیا را فراهم می آورد.

این خط لوله از حوزه گازی گالکینیش بزرگترین میدان گاز در ترکمنستان از طریق شهرهای هرات و قندهار افغانستان عبور نموده و در نهایت پس از عبور از کشور پاکستان به شهر فازیلکای هند در نزدیکی مرز هند و پاکستان می رسد. ظرفیت سالانه خط لوله گاز به 33 میلیارد متر مکعب خواهد رسید. طول کل این خط لوله انتقال گاز 1814 کیلومتر و هزینه اولیه این پروژه حدود 10 میلیارد دلار تخمین زده می شود. 


٠٩:٠٥ - 1396/07/12    /    شماره : ٤٧٧٨٣٤    /    تعداد نمایش : ٥٠٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: