گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > سخنگوی وزارت امور خارجه: مناقشه قره باغ باید از طریق گفتگو و مذاکره حل و فصل شود


  چاپ        ارسال به دوست

سخنگوی وزارت امور خارجه: مناقشه قره باغ باید از طریق گفتگو و مذاکره حل و فصل شود

به گزارش خبرگزاری آرمن پرس بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست مطبوعاتی هفتگی خود با خبرنگاران اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران طرفین مناقشه قره باغ را به حل و فصل مناقشه  از طریق گفتگو و مذاکره فرا می خواند .

بهرام قاسمی گفت: ما دو همسایه شمالی داریم. آذربایجان که واقعاً برای ما مهم است روابط خوبی با این کشور داشته ایم. با ارمنستان نیز روابط دوستانه و حسن همجواری داریم. مدت بسیار زیادی است اختلاف نظر بین ارمنستان و آذربایجان پیرامون مناقشه قره باغ وجود دارد و هر از گاهی تنش بین آنها تشدید می یابد. وی ابراز امیدواری کرد که ارمنستان و آذربایجان بر مسائلی که در این منطقه با آنها مواجه هستند،  غلبه کنند. 

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران ابراز امیدواری کرد: ارمنستان و آذربایجان می توانند به تثبیت ثبات و امنیت منطقه کمک کنند. به گفته وی صلح و ثبات در قفقاز جنوبی در برقراری صلح و ثبات در ابعاد بزرگتر منطقه تأثیرگذار خواهد بود.

آقای قاسمی گفت: ما با توجهی هرچه بیشتر پیگیر تحولات منطقه خصوصاً مناطق مرزی هستیم . ما اجازه نخواهیم داد مناقشه به ساکنین مناطق مرزی آسیب وارد کند. وی همچنین اظهار داشت که نگرانی مداخله سایر نیروها در این امر همیشه وجود داشته است.

آقای قاسمی در پایان افزود: ما بصورت مستمر با هر دو کشور مذاکره و تبادل نظر نموده ایم، امیدواریم بالاخره دیپلماسی و گفتگو بر سایر مواضع و شیوه ها غلبه نماید.


١٠:٣١ - سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٩٥٥٣    /    تعداد نمایش : ١٣٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران