گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > دیدار معاون وزیر نفت کشورمان با نخست وزیر ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون وزیر نفت کشورمان با نخست وزیر ارمنستان

عصر روز چهارشنبه 1396/9/1 جناب آقای عراقی معاون محترم وزیر نفت کشورمان با جناب آقای کارن کاراپتیان نخست وزیر محترم ارمنستان ملاقات و در خصوص ارتقاء سطح همکاریهای انرژی بین دو کشور و توسعه آن در سطح کشورهای منطقه مذاکره نمودند.

در این ملاقات طرفین بر اهمیت تکمیل به موقع و فوری خط سوم انتقال برق بین دو کشور و تاثیرات ویژه این خط بر افزایش حجم روابط تجاری دو کشور تاکید نمودند.

طرفین همچنین در این دیدار ضمن مهم ارزیابی کردن کریدور انتقال انرژی بین ایران و ارمنستان ، خواستار مشارکت این طرح با دیگر کشورهای منطقه گردیدند.

جناب آقای عراقی در این دیدار آمادگی طرف ایرانی را برای ارتقاء همکاریها در بخش انرژی اعلام نمودند.

جناب آقای کاراپتیان نیز با اشاره به سفر مهرماه خود به تهران و راه اندازی منطقه آزاد مغری در آینده نزدیک که می تواند بعنوان دروازه ای برای صادرات محصولات ایرانی به کشورهای حوزه اورآسیا و روسیه باشد، از شرکت های ایرانی دعوت نمود در این منطقه فعال گردند.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان نیز در این دیدار ضمن اشاره به فعالیت ها و اقدامات سفارت در جهت ارتقای روابط دوجانبه، به سفر قریب الوقوع جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه کشورمان به ارمنستان اشاره نمود که قرار است در حاشیه این سفر نشست اقتصادی با مشارکت تجار و فعالان اقتصادی ایران و ارمنستان برگزار گردد.

سفیر محترم کشورمان با تاکید بر اهمیت همکاریهای انرژی و فعال شدن دیگر بخش های روابط، خواستار استفاده از ظرفیت های دیاسپورای ایرانی و ارمنی جهت تحرک بخشیدن به این بخش ها گردیدند.


١٨:٠١ - چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٧٤٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران