گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ملاقات جناب آقای دکتر ظریف با رئیس جمهور محترم ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات جناب آقای دکتر ظریف با رئیس جمهور محترم ارمنستان

جناب آقای دکتر ظریف که در راس هیات بلندپایه ای از مقام های سیاسی و اقتصادی و بنا به دعوت جناب آقای نعلبندیان وزیر محترم امور خارجه ارمنستان امروز به ایروان سفر نموده است، عصر سه شنبه 1389/09/07 با جناب آقای سرژ سرکیسیان رئیس جمهور محترم این کشور دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار طرفین در خصوص همکاریهای دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی بویژه بحث ترانزیت و انرژی مذاکراتی انجام دادند.

 جناب آقای سرکیسیان در این ملاقات خواستار ابلاغ سلام های صمیمانه خود به جناب آقای دکتر روحانی شده و افزودند ضروری است با توجه به مناسبات دیرینه دو کشور روابط آینده را ترسیم نمایم.

رئیس جمهور محترم ارمنستان ضمن ابراز تسلیت به مناسبت وقوع زلزله در کشورمان افزودند مناسبات دو کشور بایستی بطور مستمر توسعه یابد و ما برای افزایش همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی نداریم. به گفته وی ارمنستان همواره برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای قائل بوده و هست و از ادامه همکاری شرکت های ایرانی در ارمنستان استقبال می کنیم

جناب آقای دکتر ظریف نیز ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان به آقای سرکیسیان گفتند از پیام جنابعالی به مناسبت وقوع زلزله تشکر می کنم. جناب آقای دکتر روحانی برای ارتباط با همسایگان اهمیت ویژه ای قائل می باشند و ارمنستان همواره یک همسایه خوب برای ما بوده است.

وزیر محترم امور خارجه کشورمان تاکید نمودند برگزاری کمیسیون مشترک می تواند منجر به توسعه مناسبات اقتصادی دو کشورشده و باعث گسترش همکاریها در بخش‌های انرژی، ترانزیت، محیط زیست و... گردد.


١٧:٤٩ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٨٣٩٠    /    تعداد نمایش : ٣٩٧اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران