گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > نشست خبری مشترک وزرای خارجه ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

نشست خبری مشترک وزرای خارجه ایران و ارمنستان

جناب آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با جناب آقای ادوارد نعلبندیان وزیر امور خارجه ارمنستان در نشست خبری مشترک با همتای ارمنی خود شرکت نمود.

آقای نعلبندیان در این نشست گفتند: "رابطه میان تهران و ایروان مبتنی بر دوستی دو ملت است که قدمت دیرینه ای هم دارد". ایشان به ماهیت صمیمانه روابط دو کشور اشاره کرده و به تمایل خود و جناب آقای دکتر ظریف برای توسعه همه جانبه روابط دوکشور اشاره کرد و گفت: "من و ظریف هیچ فرصتی را برای گفت و گو از دست نمی دهیم. امسال شاهد بیستمین سال روابط دیپلماتیک بین دو کشور هستیم. دو کشور عزم خود را برای توسعه پویا و روابط دو جانبه و تنوع بخشی به آن جزم کرده اند".

وزیر محترم امور خارجه ارمنستان به وجود ظرفیت های بسیار زیاد برای توسعه روابط دو جانبه اشاره کرد و افزود: "ما امروز درباره به تحقق رساندن اهداف روابط دو جانبه و همچنین جزئیات توافق های فی مابین گفت و گو کردیم و رایزنی های سیاسی نیز در دستور کار دیدار طرفین بوده است.

آقای دکتر ظریف نیز در این نشست ضمن تشکر از ابراز همدردی مقام های ارمنستان به خاطر زلزله دلخراش در کشورمان، جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان را دوستان و همسایگان خوبی برای یکدیگر دانستند و گفتند زمینه های بسیاری برای همکاریهای دو کشور وجود دارد که بحث انرژی و ترانزیت از مهم ترین اولویت های آنان می باشد.

وزیر محترم امور خارجه کشورمان سفر مقام های عالیرتبه دو کشور به کشورهای یکدیگر نظیر شرکت جناب آقای سرکیسیان در مراسم تحلیف جناب آقای دکتر روحانی و سفر مهرماه آقای کاراپتیان به تهران را نشان دهنده اهمیت روابط دو کشور دانسته و از حمایت های ارمنستان از مواضع اصولی و صادقانه جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی تشکر و قدردانی نمودند.


٢١:٤٦ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٨٤٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٥١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران