گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > برگزاری نشست هماهنگی تجار ایرانی مقیم ارمنستان جهت توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری بین دو کشور


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست هماهنگی تجار ایرانی مقیم ارمنستان جهت توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری بین دو کشور

نشست هماهنگی تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم ارمنستان روز چهارشنبه 1396/09/08 در سفارت و به منظور توسعه و گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان با حضور جناب آقای  سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان برگزار گردید.

در این نشست جناب آقای سجادی ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات کلیه تجار و فعالان اقتصادی  در برگزاری همایش تجاری ایران و ارمنستان که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک روز گذشته در هتل کنگرس  (Congeress Hotel)نقش داشتند تشکر نموده و ابراز امیدواری نمودند برگزاری این نشست پنجره جدیدی را به برای توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری بین دو کشور ایجاد نموده و فعالین اقتصادی استان های مرزی کشورمان و بویژه مناطق آزاد تجاری مغری و ارس از ظرفیت های فراهم شده در این همایش بهره برداری لازم را داشته باشند.

سفیر محترم کشورمان با اشاره به ملاقات روز گذشته جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امورخارجه کشورمان با جناب آقای کارن کاراپتیان نخست وزیر محترم ارمنستان و تاکید طرف ارمنی برای ایجاد شرکت مشترک جهت سازماندهی فعالیت های اقتصادی طرفین خواستار مشارکت کلیه تجار و فعالین اقتصادی ایرانی که در کشور ارمنستان فعالیت های تجاری دارند، شد.

جناب آقای سجادی تشکیل این شرکت را به منظور نقش آفرینی بیشتر در عرصه تجاری، بازرگانی و اقتصادی ارمنستان و حل نمودن مشکلات فنی و حقوقی تجار ضروری دانسته و افزود سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان تمام تلاش خود را جهت بالا بردن پرچم اقتصادی جهت افزایش حجم تجارت خارجی بین دو کشور بالابرده و با توجه به موقعیت جغرافیایی ارمنستان راه برای ورود کالاها و محصولات ایرانی به کشورهای اتحادیه اورآسیا و روسیه فراهم خواهد نمود.

در ادامه این نشست جناب آقای دکتر وعیدی از تجار فعال ایرانی موقعیت ویژه ارمنستان را بعنوان سرپل اقتصادی بین ایران و اروپا دانسته و هدف از تشکیل شرکت مشترک را حمایت از تجار و فعالان اقتصادی ایرانی در ارمنستان دانست. به گفته ایشان این شرکت قرار است چتر حمایتی خود را به کلیه کسانی که در این کشور کارهای تجاری، اقتصادی، بازرگانی و فنی و مهندسی دارند کشیده و ضمن ارائه حمایت های معنوی و فنی اعتبار بیشتری به فعالیت های آنان بدهد.

آقای دکتر وعیدی بر ضرورت همکاری و همراهی اتحادیه تجار، اتاق مشترک بازرگانی و انجمن دوستی  ایران و ارمنستان جهت ایجاد و پویایی این شرکت اشاره نموده و افزود کشور ارمنستان طی چند سال آینده نقش مهمی در تجارت خارجی ایران ایفا خواهد نمود و بعنوان یکی از کانون های تجارت منطقه ای مبدل خواهد شد.

در ادامه این دیدار شرکت کنندگان در این نشست ضمن معرفی زمینه های شغلی خود راههای توسعه همکاریهای تجاری و اقتصادی بین دو کشور را بررسی و بر ضرورت رفع برخی موانع جزئی در صادرات و واردات کالاها و محصولات ایرانی به ارمنستان تاکید نمودند. 


١٦:٠٣ - چهارشنبه ٨ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٨٥٥٥    /    تعداد نمایش : ١٩٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران