گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > حمایت از گسترش فعالیت های تجار ایرانی و ارمنی


  چاپ        ارسال به دوست

حمایت از گسترش فعالیت های تجار ایرانی و ارمنی

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ارمنستان روز پنج شنبه 1396/09/23 با جناب آقای وارتان هاروتونیان رئیس محترم کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان دیدار و در خصوص بررسی راههای توسعه روابط اقتصادی دو کشور و تشکیل شورای عالی تجار ایرانی با هدف ارتقای روابط تجاری دو کشور مذاکره نمودند. 
جناب آقای سجادی ضمن تاکید بر اهمیت رفع موانع گمرکی و ارائه تسهیلات مناسب برای تردد کامیون های دو کشور، بر اهمیت و نقش مهم این شورا جهت پیگیری مسائل و مشکلات تجار و بازرگان دو کشور ایران و ارمنستان تاکید گردید. 
سفیر محترم کشورمان با اشاره به برنامه دولت ارمنستان در راه اندازی منطقه آزاد مغری، بر اهمیت کاهش و نهایتا حذف موانع ترانزیتی جهت بهسازی جاده ها و حذف دوزبلاغ (حق ترانزیت) تاکید نمودند.
آقای هارتونیان ضمن استقبال از ایده تشکیل شورای مذکور، حمایت خود را از فعالیت های این مجموعه اعلام و بر همکاری گمرک ارمنستان و ادارات ذیربط با طرف های ایرانی تاکید کرده و آمادگی خود را برای برگزاری نشست های مشترک با تجار و نهادهای ایرانی اعلام نمود.  
در این دیدار که تعدادی از تجار و فعالان اقتصادی ایرانی نیز حضور داشتند، مسائل و مشکلات موجود در این زمینه را با رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان مطرح نمودند.


١٥:٢٨ - پنج شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩١٠٦٩    /    تعداد نمایش : ٣٧٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران