گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ارتقاء همكاريهاي علمي و دانشگاهي فيمابين ايران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقاء همكاريهاي علمي و دانشگاهي فيمابين ايران و ارمنستان

پیرو سفر هیات وزارت علوم و آموزش جمهوری ارمنستان به سرپرستی آقای واهرام مگردیچیان معاون وزیر آموزش و علوم این کشور به جمهوری اسلامی ایران جهت برگزاری کمیته مشترک علمی،  این هیات روز چهارشنبه 1396/11/11 با آقای دکتر باقر لاریجانی معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشورمان دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار آقای دکتر لاریجانی با اشاره به پیشینه علوم پزشکی در ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران چهره‌های ماندگاری در حوزه پزشکی دارد و اساتید برجسته‌ای در حوزه علوم پزشکی ایران فعالیت می کنند.

وی همچنین افزود: هدف ما این است که با همه مراکز علمی جهان ارتباط داشته باشیم و نقشه همکاری دانشگاههای علوم پزشکی کشور با کشورهای مختلف ترسیم شده است. به گفته وی به دانشگاههای تبریز، ارومیه و اردبیل ماموریت داده شده تا با کشورهایی مانند ترکیه و ارمنستان ارتباط داشته باشند.

معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشورمان با تاکید بر اینکه ظرفیت های زیادی در این دانشگاهها برای همکاری با کشور ارمنستان وجود دارد خاطرنشان کرد:این ظرفیت‌ها در همه حوزه ها اعم از آموزش، پژوهش و ارائه خدمات می باشد.

وی با بیان اینکه حدود هزار بیمارستان و 700 مرکز تحقیقاتی زیرمجموعه دانشگاههای علوم پزشکی کشور فعالیت می کنند گفت: ایران و ارمنستان دو کشور دوست و همسایه هستند که قرابت فرهنگی و پیوندهای طولانی بین دو کشور وجود دارد و این آمادگی در ایران وجود دارد که در حوزه علوم پزشکی با ارمنستان همکاری داشته باشیم.

آقای دکتر واهرام مگردیچیان معاون وزیر آموزش و علوم جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به تاریخ مشترک دو کشور توضیحاتی درباره مراکز آموزش عالی این کشور و نیز شمار دانشجویان شاغل به تحصیل در این مراکز را ارائه نمود.

وی با اشاره به ارتباطات بین الملل دانشگاههای ارمنستان گفت: حدود هزار دانشجوی خارجی در دانشگاههای ارمنستان در حال تحصیل می باشند که عمدتاً از هندوستان هستند و قوانین جدیدی در زمینه آموزش عالی پزشکی با محوریت توسعه بین المللی تصویب شده که به آموزش و شفاف سازی فعالیت های دانشکده ها کمک می نماید.

آقای دکتر مگردیچیان با اشاره به سطح بالای آموزش پزشکی در ایران گفت: امیدواریم با طراحی چارچوب همکاری مشترک بتوانیم همکاری هایی در زمینه تبادل استاد و دانشجو و آموزش های مشترک داشته باشیم.

در این دیدار مقرر شد مسئولین حوزه آموزش ایران بازدیدی از دانشگاههای ارمنستان داشته باشند و طی نشست های آتی چارچوب همکاریهای دو کشور ترسیم شود.


٠٩:٠٧ - جمعه ١٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٨٦٩٦    /    تعداد نمایش : ١٨٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران