گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > گشایش در تجارت ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

گشایش در تجارت ایران و ارمنستان

جناب آقاي سجادی سفیر محترم كشورمان در ایروان عصر روز جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ با جناب آقاي سورن کارایان وزیر محترم اقتصاد و منابع طبیعی ارمنستان ملاقات و در خصوص توسعه همکاریها دوجانبه و افزایش ظرفیت های اقتصادی و تجاری بین دو کشور مذاکره نمودند.

در این ملاقات که آقای وعیدی و یوسف زاده  رییس عالی و مسئول سازمان تجار و بازرگانان ایرانی حضور داشتند، سفیر محترم كشورمان بر افزایش تعاملات این اتحادیه و شرکت های ایرانی و ارمنی با نهادهای مسئول ارمنستان به منظور روان سازی تجارت بین دو‌کشور تاکید نمودند.

جناب آقای سجادی با توجه به آغاز سال نو شمسی و‌ در پیش بودن نوروز و سفر گردشگران ایرانی به ارمنستان، خواستار فراهم شدن امکانات و تسهیلات برای گردشگران ایرانی نظیر تسهیلات گردشگری، افزایش علایم رانندگی، غذای حلال و ... گردیدند.

سفیر محترم کشورمان همچنین خواستار برداشته شدن و حذف دوزبلاغ و عوارض عبور و مرور کامیون ها و اتوبوس های ایرانی از جانب مقام های ارمنی جهت سهولت در تردد وسایل نقلیه دو کشور گردیدند.

طرفین در این دیدار بر اهمیت ارتباط بیشتر شرکت های ایرانی و ارمنی جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد مغری تاکید نموده و مقرر گردید با تشکیل کمیته ای مرکب از نمایندگان سفارت، اتحادیه تجار، گمرگ و اتاق های بازرگانی مسائل و مشکلات موجود بین طرفین را‌ مورد بررسی قرار دهند.

 


١٨:٣٥ - جمعه ٤ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠١٩٨٧    /    تعداد نمایش : ١٢٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران