گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > آغاز مجدد فعالیت شرکت پاکسان در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز مجدد فعالیت شرکت پاکسان در ارمنستان

جناب آقای دلشادی مدیر عامل و عضو هیات مدیره گروه توسعه صنایع بهشهر و تعدادی از مدیران و مسئولین این شرکت روز جمعه 1396/12/25 ضمن ملاقات با جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان، از راه اندازی و فعالیت مجدد شرکت پاکسان در ارمنستان خبر دادند.

در این ملاقات آقای دلشادی با اشاره به اقدامات و فعالیت های صورت گرفته جهت راه اندازی مجدد شرکت پاکسان در ارمنستان در سال 2017 گفت شرکت پاکسان ارمنستان در سال 2000 در شهر ایروان ثبت و شروع به فعالیت نمود اما بدلیل اعمال غیر معمول برخی تعرفه های گمرگی بر محصولات تولیدی شرکت های خارجی و عدم تناسب در رقابت با رقبای داخلی مجبور به تعلیق نمودن فعالیت خود گردید.

وی در ادامه افزود هدف اصلی ما تولید کالای ایرانی برای عرضه در کشورهای حوزه اورآسیا و صادرات به این کشورها می باشد و خوشحالیم که با حمایت های سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و حل مشکلات و تعرفه های گمرکی شاهد راه اندازی و فعالیت مجدد شرکت پاکسان در ارمنستان می باشیم.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان نیز با اشاره به اینکه حمایت و پشتیبانی از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی طی دو سال اخیر همواره در راس مسائل اولویت دار سفارت کشورمان درایروان بوده افزودند با توجه به موقعیت ویژه ارمنستان و دسترسی به بازارهای اتحادیه اقتصادی اورآسیا همواره تلاش نموده ایم شرکت های ایرانی را برای تولید کالاهای خود در منطقه آزاد مغری و صادرات آن به کشورهای عضو این اتحادیه تشویق نماییم.

سفیر محترم کشورمان در ادامه افزودند ریاست محترم جمهوری و دیگر مسئولین ارمنستان همواره خواستار مشارکت فعالان اقتصادی ایرانی در حوزه های مختلف تولیدی، تجاری، بازرگانی، کشاورزی و... این کشور بوده و تلاش نموده اند با راه اندازی منطقه آزاد مغری و ارائه تسهیلات و معافیت های مختلف به تولید کنندگان ایرانی زمینه فعالیت شرکت های ایرانی را در این کشور فراهم نمایند.

ایشان ابراز امیدواری نمودند زمان شعار دادن و صحبت کردن به پایان رسیده و امیدواریم که در سال جدید شاهد حضور پررنگ شرکت های ایرانی برای فعالیت در عرصه های مختلف در ارمنستان باشیم.


١٥:١٤ - جمعه ٢٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٠٥١٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٧٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران