گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید ارمنستان

با برگزاری مراسم تحلیف جناب آقای آرمن سرکیسیان رئیس جمهور جدید جمهوری ارمنستان، اولین مرحله اجرایی تغییر سیستم حاکمیتی این کشور از ریاستی به پارلمانی صورت پذیرفت.

مراسم تحلیف جناب آقای آرمن سرکیسیان رئیس جمهور جدید ارمنستان با حضور مقام های لشکری و کشوری، سفرا و شخصیت های برجسته سیاسی و فرهنگی ارمنستان صبح روز دوشنبه 1397/01/20 در مرکز فرهنگی دمیرچیان و در حضور جناب آقای آرا بابلویان رئیس مجلس ملی ارمنستان و جاثلیق گارگین دوم رهبر مذهبی ارامنه جهان برگزار گردید.

با برگزاری این مراسم سیستم حکومتی جمهوری ارمنستان از سیستم ریاستی به پارلمانی تغییر یافته و بر اساس قانون اساسی این کشور نیز نخست وزیر این کشور نیز تا چند روز آینده از سوی رئیس جمهور به پارلمان معرفی خواهد شد.

همزمان با برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهوری ارمنستان هیات دولت این کشور نیز استعفای خود را تسلیم رئیس جمهوری جدید نموده و آقای سرکیسیان هیات دولت را مامور ادامه کار تا معرفی نخست وزیر جدید نمود.

شایان ذکر است آرمن سرکیسیان در 11 اسفندماه 1396 با اکثریت آرا از سوی مجلس ملی ارمنستان بعنوان  رئیس جمهور جمهوری ارمنستان انتخاب گردیده بود.


١١:٤٢ - سه شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥٠٨٢٩٨    /    تعداد نمایش : ١٩١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران