گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > برگزاری مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان

مراسم روز ارتش و گرامیداشت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران عصر روز چهارشنبه 29/01/1397 با حضور برخی از شخصیت های سیاسی، فرهنگی و نظامی ارمنستان، سفرا و دیپلمات های خارجی و کارکنان سفارت و نهادهای ایرانی در هتل الیت پلازای این شهر برگزار گردید. 

در این مراسم سرهنگ وجدانی وابسته محترم نظامی سفارت کشورمان در ایروان در سخنرانی خود ضمن تقدیر از حضور میهمانان، به نقش ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی و رشادت های دلیرمردان نیروی زمینی و دیگر بخش های ارتش در هشت سال دفاع مقدس، نقش این نیروی نظامی در حراست و حفاظت از ایران اسلامی در مقابل تهدیدات خارجی و تحریم های ظالمانه غرب علیه کشورمان و بویژه همکاری های موجود بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتش جمهوری ارمنستان اشاره نمودند.

جناب آقای آرتاک زاکاریان معاون اول وزیر دفاع ارمنستان نیز در این مراسم به نمایندگی از پرسنل نیروهای مسلح جمهوری ارمنستان روز ارتش را به فرماندهان، پرسنل ارتش و ملت ایران تبریک گفتند و در ادامه سخنان خود افزودند: ارتش ایران همیشه و در دوران مختلف موفق شده است بر هر نوع تهدید و چالش هایی که با آن مواجه بوده است، غلبه نماید و در راستای حفظ امنیت ملت ایران و دفاع از منافع ملی ایران وظیفه خود را به نحو شایسته ای انجام دهد.

معاون اول وزیر دفاع ارمنستان در ادامه گفتند دوستی ملت های ایران و ارمنستان که قدمتی هزاران ساله دارد ما را موظف می سازد تا به روحیه مبتنی بر اشتراکات ارزشی و تمدنی وفادار بمانیم و ارتباطات مستحکم شکل گرفته در زمینه های دفاعی را توسعه دهیم.

جناب آقای زاکاریان همچنین افزودند در این بستر، جمهوری ارمنستان توسعه همکاری در زمینه دفاعی و تحقق برنامه های متقابلاً سودمند، بررسی مسائل امنیت منطقه ای و بین المللی و اتخاذ مواضع مشترک با کشور دوست ایران را مهم تلقی می کند.

وی در پایان سخنان خود ضمن تبریک مجدد این جشن باشکوه تاکید نمود یقین دارم که در راستای بهروزی و همزیستی مسالمت آمیز دو ملت ارمنی و ایرانی، آینده ارتش ایران با دستاوردهای جدید و  تحکیم دوستی و همکاری دولت های ما تجلی خواهد یافت.


١٣:٠٨ - پنج شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٠٨٨٣    /    تعداد نمایش : ١٦٧اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران