گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > همکاری صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و ارمنستان

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ارمنستان روز یکشنبه 1397/02/23 با جناب آقای دکتر صادق نجفی معاون محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشورمان ملاقات و در خصوص ظرفیت ها و بسترهای موجود جهت گسترش روابط اقتصادی و صنعتی بین ایران و ارمنستان مذاکره نمودند.

در این ملاقات سفیر محترم کشورمان ضمن اشاره به فضای مساعد سرمایه گذاری در ارمنستان و استقبال مقام های ارمنی از تجار، بازرگانان و صنعت گران ایرانی جهت سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی و ... این کشور تاکید نمود

جناب آقای سجادی عضویت ارمنستان در اتحادیه گمرگی اورآسیا را فرصت مغتنمی برای صنعت گران ایرانی دانست که با  ایجاد کارخانجات و کارگاههای تولید مشترک با همتایان ارمنی از معافیت های قابل توجه صادرات تولیدات خود به بازار 180 میلیونی اعضای این سازمان خبر داد.

جناب آقای نجفی نیز در این دیدار ضمن تبيين سياست ها و برنامه هاي این سازمان  در سال جديد از بهبود و ارتقاء وضعيت توليد و افزايش صادرات واحدهاي صنعتي كوچك در سال ۹۷ خبرداد. وی ضمن تاكيد بر سهم ۹۲ درصدي واحدهاي صنعتي كوچك از صنايع كل كشور خاطر نشان كرد: سياست هاي تشويقي جهت حمايت از واحدهاي صنعتي صادراتي در نظر گرفته شده است تا ميزان صادرات واحدهاي صنعتي در سال جاري با رشد بيشتري همراه باشد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشورمان در ادامه با اشاره به مزيت هاي سرمايه‌گذاري در كشور ارمنستان از ايجاد بسترهاي لازم جهت حضور فعالان اقتصادي در شهركها و نواحي صنعتي سراسر كشور خبرداد و گفت: برنامه هاي حمايتي جهت حضور واحدهاي صنعتي در نمايشگاه هاي خارجي در دستور كار قرار دارد.

وي همكاري با كشور ارمنستان در جهت برگزاري نمايشگاه مشترك بين فعالان اقتصادي دو كشور را از برنامه هاي سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران برشمرد واظهار اميدواري كرد روابط اقتصادي و صنعتي بين ايران وارمنستان با برگزاري نمايشگاه هاي مشترك و تبادل تكنولوژي بين دو كشور بيش از گذشته افزايش يابد.


١١:٠٧ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٤٤٤٢    /    تعداد نمایش : ٩٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران