گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > امضای توافقنامه موقت ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا


  چاپ        ارسال به دوست

امضای توافقنامه موقت ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

روز پنجشنبه 27/02/1397 در کنفرانس اقتصادی در شهر آستانه قزاقستان، یک توافق موقت برای ایجاد یک منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا امضا گردید.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، "تیگران سارکیسیان" رییس هیات کمیسیون اقتصادی اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) اعلام کرد که این اتحادیه و ایران یک پیمان موقت را برای ایجاد یک منطقه آزاد تجاری امضا کردند.
"تیگران آوینیان"، معاون نخست وزیر ارمنستان در این باره گفت: "توافق موقت که به تازگی برای ایجاد یک منطقه آزاد تجاری میان اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران امضا شده، فرصتهای جدیدی را برای ارمنستان به منظور افزایش تجارت با این کشور همسایه و توسعه ظرفیت‌های تولیدی فراهم می‌کند".
"آوینیان" همچنین در فیس بوک خود نوشت: "متقاعد شده ام که این توافق فرصتهای جدیدی را برای کالاهای ارمنستان به منظور توسعه حضور در بازار ایران فراهم کرده و شرایط مطلوبی را برای گسترش ظرفیتهای تولید جدید در ارمنستان ایجاد می کند".
این توافق به مدت سه سال ادامه خواهد شد تا امکان امضای یک قرارداد کامل پیرامون منطقه آزاد تجاری فراهم شود.
توافق مذکور نخستین گام در راستای یکپارچه سازی تجارت میان ایران و پنج کشور عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا شامل ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و روسیه است. اراکس نیوز


١٤:٤٩ - دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٥٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران