گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > روابط ایران و ارمنستان بر سه ستون علایق تاریخی، اعتماد متقابل و حضور ارامنه در ایران استوار می باشد.


  چاپ        ارسال به دوست

روابط ایران و ارمنستان بر سه ستون علایق تاریخی، اعتماد متقابل و حضور ارامنه در ایران استوار می باشد.

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز جمعه 11/03/1397 با جناب آقای ظهراب مناتساکیان وزیر محترم امور خارجه جمهوری ارمنستان ملاقات و در خصوص مسائل دوجانبه و همکاریهای دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مذاکره نمودند.

در ابتدای این دیدار سفیر محترم کشورمان ضمن تبریک انتصاب جناب آقای مناتساکیان به این مقام، برای ایشان و دولت جدید ارمنستان آرزوی موفقیت نمودند.

جناب آقای سجادی در ادامه آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار داده و با اشاره به مناسبات سیاسی و دوستانه دو کشور و اراده مقام های عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان برای توسعه روابط در همه زمینه ها، بر اهمیت تمرکز بر فعالیت های اقتصادی و اجرایی نمودن تفاهم های سند کمیسیون مشترک دو کشور تاکید نمودند.

سفیر محترم کشورمان همچنین امضای توافقنامه تعرفه ترجیحی میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا که اخیر در آستانه قزاقستان امضا گردید، را فرصت مناسبی برای ارتقای روابط اقتصادی دوجانبه و فعال نمودن منطقه آزاد مغری با منطقه آزاد ارس ارزیابی نمودند.

جناب آقای مناتساکیان وزیر محترم امور خارجه ارمنستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط دیرینه و دوستانه دو کشور که مبتنی بر درک متقابل و حس مشترک می باشد، مناسبات ایران و ارمنستان را متکی بر سه ستون علایق تاریخی، اعتماد متقابل و حضور ارامنه در ایران دانست و افزود دو کشور بایستی از این ظرفیت ها در راستای تقویت و گسترش تعاملات دوجانبه نهایت استفاده را نمایند.

وزیر محترم امور خارجه ارمنستان در ادامه بر اهمیت توسعه روابط دوجانبه و پیگیری مجدانه مسئولین نهادهای ذیربط دو کشور جهت اجرای تفاهم های منعقده در پانزدهمین کمیسیون مشترک تاکید کردند.


١٦:١٧ - جمعه ١١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٨٤٨٤    /    تعداد نمایش : ٩٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران