گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ایران و ارمنستان براساس پیوند های دیرینه و منافع ملی در کنار یکدیگر خواهند بود.


  چاپ        ارسال به دوست

ایران و ارمنستان براساس پیوند های دیرینه و منافع ملی در کنار یکدیگر خواهند بود.

جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز جمعه 1397/03/18 با جناب آقای نیکول پاشینیان نخست‌وزیر جدید ارمنستان دیدار و در خصوص توسعه روابط دو‌جانبه گفتگو و تبادل نظر نمودند.

دراین دیدار طرفین بر پیگیری و اجرایی کردن تفاهمات صورت گرفته در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور تاکید کردند.

جناب آقای نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در این دیدار ضمن اشاره به روابط نزدیک و دوستانه میان ایران و ارمنستان تاکید کرد نباید به سطح کنونی همکاری میان دو کشور بسنده کرد. وی همچنین بر لزوم ادامه تلاش ها در جهت توسعه همکاری ها براساس منافع متقابل تاکید کرد و اظهار داشت : ایران و ارمنستان براساس پیوند های دیرینه و منافع ملی در کنار یکدیگر خواهند بود.

 جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ارمنستان نیز در این دیدار از آمادگی کشورمان برای اجرای طرح های مشترک براساس منافع متقابل و همچنین مساعدت در زمینه تعمیق روابط اقتصادی میان دو کشور خبر داد. ایشان ضمن استقبال از افزایش میزان تبادلات تجاری میان دو کشور تاکید کرد پذیرش ایران در اتحادیه اوراآسیا و همچنین ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در مغری می توانند نقش بسزایی در توسعه مبادلات تجاری میان ارمنستان و ایران و کشورهای منطقه داشته باشند.

در این دیدار طرفین همچنین برخی از موضوعات مطرح در دستور کار دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.دانلود فايل : IMG_20180608_231123_997.jpg ( 62KB )


١٧:١٣ - جمعه ١٨ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٩٣٣٤    /    تعداد نمایش : ٩٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران