گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ایجاد پارک صلح دوستی میان ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

ایجاد پارک صلح دوستی میان ایران و ارمنستان

جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز دوشنبه 139/03/21 با  جناب آقای اریک گریگوریان وزیر جدید حفظ محیط زیست ارمنستان دیدار نمودند.

سفیر محترم کشورمان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب اریک گریگوریان به سمت وزیر حفظ محیط زیست ارمنستان با اشاره به فعالیت سودمند و موثر وی در سمت پیشین به عنوان قائم مقام این وزارتخانه، نسبت به موفقیت وی در پست جدید ابراز اطمینان کرد. 

جناب آقای گریگوریان نیز در این دیدار ضمن تشکر از سفیر محترم کشورمان اظهار امیدواری کرد تجارب حضور وی در سمت معاون وزیر حفظ محیط زیست بتواند زمینه مناسبی برای توسعه روابط دو کشور در این حوزه فراهم آورده و موجب ارتقا سطح همکاری های دوجانبه شود.

در این دیدار طرفین موضوعات مختلف در حوزه محیط زیست از جمله ضروت توسعه همکاری های دو کشور در زمینه انرژی خورشیدی و بادی در راستای حفاظت از منابع طبیع ، اعلام آمادگی جهت تبادل تجربیات جهت رفع خطرات ناشی از حوادث طبیعی از جمله آتش سوزی جنگل ها و مراتع که موجب تخریب محیط زیست می شوند، تبادل تجربیات میان کارشناسان جوان دو کشور و همچنین همکاری در مجامع بین المللی در جهت تامین منافع مشترک را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

طرفین در این دیدار با تاکید بر اجرای شدن مفاد پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در حوزه زیست محیطی، بر ضرورت تسریع در ایجاد پارک صلح دوستی در منطقه مرزی بین دو کشور  توافق نمودند.  


١٥:٢١ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٩٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٧١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران