گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > راه اندازی کلینیک ایرانیان در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی کلینیک ایرانیان در ارمنستان

جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر محترم در ایروان روز دوشنبه 1397/03/21 با جناب آقای آرسن توروسیان وزیر جدید بهداشت ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات طرفین در خصوص همکاری های بهداشتی و درمانی میان دو کشور در عرصه های مختلف از جمله در عرصه امداد و نجات، تاسیس درمانگاه مشترک، صادرات تجهیزات پزشکی، دارو و درمان و تبادل تجربیات در سایر عرصه های پزشکی مذاکره نمودند.

جناب آقای سجادی سفیر در این دیدار بر توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری سلامت تاکید کرد و همچنین برای فراهم نمودن مقدمات امضاء تفاهم نامه خواهرخواندگی میان یک مرکز درمانی تخصصی در ایران با یک مرکز درمانی تخصصی در ارمنستان اعلام آمادگی کرد.

جناب آقای توروسیان وزیر بهداشت ارمنستان نیز از گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های بهداشت و درمان و ارائه خدمات امداد و نجات و گردشگری سلامت استقبال نمود و اعلام داشت به زودی هیاتی را برای بررسی موضوعات مورد بحث در این دیدار به کشورمان اعزام خواهد نمود.

در این دیدار با توجه به تجارب کشورمان در راه اندازی کلینیک های پزشکی جهت درمان بیماران در کشورهای عربی و آفریقایی، سفیر محترم کشورمان پیشنهاد راه اندازی کلینیک ایرانیان در ایروان را ارائه نمودند که با استقبال وزیر بهداشت ارمنستان مواجه گردید. 


١٥:٢٢ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٩٦٧٩    /    تعداد نمایش : ١١٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران