گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > کشت فراسرزمینی ایران در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

کشت فراسرزمینی ایران در ارمنستان

جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان در دیدار با آرتور خاچاتریان وزیر کشاورزی ارمنستان ضمن تبریک انتصاب وی به سمت وزیر کشاورزی، ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور همچون گذشته درحوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی به صورت حسنه تداوم داشته باشد.

جناب آقای سجادی در این دیدار ضمن اعلام اینکه سرمایه گذاران ایران در حال فعالیت در حوزه  کشت محصولات کشاورزی در زمین های حاصلخیز ارمنستان هستند اظهار داشت چنانچه امور اداری و گمرکی برای تسهیل حضور سرمایه گذران و تجار ایران روان سازی شود ، کشت فراسرزمینی از سوی ایران در ارمنستان توسعه و گسترش خواهد یافت.

سفیر محترم کشورمان همچنین خواستار تشکیل کارگروه کشاورزی برای حمایت از تجار و فعالان اقتصادی دو کشور شده و ابراز امیدواری نمود که  تفاهم‌های منعقده بین دو کشور به صورت عملیاتی فعال شوند.ایشان همچنین با اشاره به امضای توافقنامه ترجیحی بین ایران و اتحادیه اورآسیا آن را زمینه مناسبی برای توسعه و گسترش همکاریهای دوجانبه خصوصا در بخش کشاورزی ارزیابی کرد.

جناب آقای آرتور خاچاتریان وزیر جدید کشاورزی جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار ، از وضعیت همکاری‌های خوب دو کشور در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری و شیلات ابراز رضایت کرده و تاکید کرد، باید سطح این همکاری‌ها و مبادلات در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

تاکید بر همکاری در زمینه شیلات، دامپروری و فرآوردهای دامی، افزایش همکاری‌های استانی بین استان‌های اردبیل ، آذربایجان شرقی و غربی با استان‌های مرزی ارمنستان و ارتباط مراکز پژوهشگاهی و دانشگاهی دو کشور در حوزه کشاورزی  از دیگر محورهای مذاکرات سفیر محترم کشورمان با وزیر محترم کشاورزی ارمنستان بود.


١١:٢٩ - پنج شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٠٢٥٥    /    تعداد نمایش : ٩٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران