گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > توسعه همکاری های قضایی بین ایران و ارمنستان و تلاش جهت سرعت بخشیدن به انتقال محکومین


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری های قضایی بین ایران و ارمنستان و تلاش جهت سرعت بخشیدن به انتقال محکومین

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان عصر روز پنجشنبه 1397/03/24 با جناب آقای آرتاک زینالیان وزیر محترم دادگستری ارمنستان ملاقات و در خصوص توسعه همکاری های قضایی، آشنایی با قوانین و مقررات حقوقی و قضایی دو کشور و تبادل زندانیان و رسیدگی به وضعیت زندانیان ایرانی با طرف ارمنی مذاکره نمودند.
سفیر محترم کشورمان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب آقای زینالیان بعنوان وزیر دادگستری ارمنستان، خواستار توسعه همکاری های قضایی بین دو کشور در حوزه های مختلف بویژه سفر اساتید حقوقی و قضایی دو کشور جهت آشنایی از قوانین و مقررات حقوقی و قضایی ایران و ارمنستان، اعزام دانشجویان حقوق جهت گذراندن دوره های آموزشی ، سرعت دادن به انتقال محکومین و همچنین تبادل تجربیات مفید متخصصین برای اداره بهتر زندانیان بحث و گفتگو نمودند.
جناب آقای سجادی همچنین از وزیر دادگستری ارمنستان دعوت نمودند جهت مذاکره با مقام های قضایی کشورمان و آشنایی با پیشرفت های کشورمان در حوزه های حقوقی و قضایی به تهران سفر نمایند.
جناب آقای زینالیان نیز در این دیدار ضمن موافقت با مباحث مطرح شده وعده دادند در اولین فرصت ممکن به تهران سفر نموده تا از نزدیک با مقام های قضایی کشورمان پیرامون همکاریهای مشترک و سرعت بخشیدن به انتقال محکومین گفتگو و مذاکره نمایند.


١٩:٣٨ - پنج شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٠٤٠٢    /    تعداد نمایش : ١٠٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران