گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تحکیم انگیزه سرمایه گذاری دیاسپورا و ایرانیان خارج از کشور در جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

تحکیم انگیزه سرمایه گذاری دیاسپورا و ایرانیان خارج از کشور در جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم فوق العاده و تام الاختیار کشورمان در ایروان با آرمن سرکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان ملاقات و در خصوص مسائل دوجانبه و همکاری‌های دو کشور در حوزه های مختلف و تعاملات دیاسپورا و ایر انیان خارج از کشور  مذاکره کردند.
در ابتدای این دیدار سفیر محترم کشورمان ضمن تبریک انتخاب آقای آرمن سرکیسیان بعنوان رئیس جمهور ارمنستان، برای وی ودولت ارمنستان آرزوی موفقیت کرد.
جناب آقای سجادی سفیر محترم در ادامه آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار داده و با اشاره به مناسبات سیاسی و دوستانه دو کشور و اراده مقام های عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان برای توسعه روابط در همه زمینه ها، بر اهمیت تمرکز بر فعالیتهای اقتصادی و اجرایی نمودن تفاهم های صورت گرفته بین دو کشور تاکید کرد. سفیر کشورمان در ایروان همچنین امضای توافقنامه تعرفه ترجیحی میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا که اخیرا در آستانه امضا شد را فرصت مناسبی برای ارتقای روابط اقتصادی دوجانبه و فعال نمودن منطقه آزاد مغری بامنطقه آزاد ارس ارزیابی کرد و خواستار استفاده از ظرفیت دیاسپورای ارامنه  و ایرانیان خارج از کشور جهت سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان شد.
آقای آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط دیرینه و دوستانه دو کشور اظهار داشت دو کشور بایستی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در راستای تقویت و گسترش تعاملات دوجانبه بویژه در زمینه های اقتصادی نهایت استفاده را نمایند.وی ظرفیت دیاسپورا  ارمنی را در اروپا و آمریکا بسیار بزرگ عنوان کرد و با اشاره به تعاملات خوب ارامنه ایران با دیاسپورای ارمنی خواستار همکاری دو کشور جهت استفاده از این پتانسیل و جذب سرمایه های آنها در دو کشور گردید. 
 


١٧:٠٥ - جمعه ٢٥ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٠٤٥٧    /    تعداد نمایش : ١٣٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران