گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > فعال سازی مناطق آزاد مغری و ارس میان ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

فعال سازی مناطق آزاد مغری و ارس میان ایران و ارمنستان

جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز دوشنبه 28/03/1397 با جناب آقای آرتسوک میناسیان وزیر جدید توسعه افتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار طرفین راه‌ های همکاری‌های دو کشور در زمینه‌ های گوناگون از جمله حمایت از سرمایه گذاری متقابل دو کشور، لزوم روان سازی عملیات گمرکات و رفع موانع گمرکی، تسریع در تصویب موافقتنامه تعرفه ترجیحی میان ایران و ارمنستان با اتحادیه اوراسیا و ضرورت فعال سازی مناطق آزاد مغری و ارس میان دو کشور مورد مذاکره قرار گرفت.

مذاکره در خصوص راه‌ های فعال‌ سازی وزارتخانه‌ های دو کشور در بخش های توسعه گردشگری ، کشاورزی، صنعت بسته بندی و گسترش صنعت حلال از دیگر موضوعات مورد گفتگو بین سفیر محترم کشورمان و وزیر اقتصاد ارمنستان بود.

جناب آقای سجادی در این دیدارهمچنین با اشاره به آمادگی شرکت های ایرانی برای حضور فعال در بازار ارمنستان ، ورود ایران به اتحادیه اوراسیا را فرصتی مناسبی برای گسترش روابط دوجانبه و منطقه ای ارزیابی کرد و  ابراز امیدواری نمود با فعال شدن مناطق آزاد مغری و ارس روابط همه جانبه دو کشور دوست و همسایه بیش از پیش گسترش یابد.

 آرتسوک میناسیان وزیر توسعه افتتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به سطح عالی روابط دو کشور ابراز امیدواری نمود در دوره حضور در این سمت روابط دو کشور را ارتقاء داده و تلاش نماید کلیه توافقات صورت گرفته در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور اجرایی شود.


١٦:٥٣ - دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٠٦٨٩    /    تعداد نمایش : ١١٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران