گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تحولی جدید در همکاری استان های ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

تحولی جدید در همکاری استان های ایران و ارمنستان

جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران با آقای سورن پاپیکیان وزیر مدیریت منطقه ای و توسعه جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو نمود. 
در این ملاقات جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان ضمن اشاره بر ضرورت استفاده از پتانسیل های موجود در استان های همجوار و دیگر استان های کشورمان بر اهمیت فعال شدن استان های آذربایجان غربی، شرقی ، اردبیل، گیلان ، البرز، قزوین ، زنجان و ... با ارمنستان در زمینه های همکاری بین مناطق آزاد ارس و منطقه آزاد مغری، گردشگری، کشت فرا سرزمینی و دامپروری تاکید کرد.
طرف ارمنی در این دیدار با اشاره روابط حسنه و قدمت دیرینه دو کشور و روی کار آمدن دولت و رویکرد جدید نسبت به رفع موانع و مشکلات کاری ، بر اهمیت برقراری ارتباط و تردد  مسئولین  استانی و کشوری جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند. 
در این دیدار  طرفین ضمن بررسی سطح روابط فی مابین، توجه بیشتر و ترغیب سرمایه گذاران جهت حضور در مناطق آزاد دو کشور و توسعه همکاری استان های را گامی مهم در ارتقاء سطح روابط دوکشور تلقی نمودند. همچنین  در این دیدار با توجه به افزایش تردد گردشگران بین دو کشور مقرر گردید تدابیر لازم در جهت رفع موانع و حل مشکلات آنها اتخاذ شود.


١٦:٤٤ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٣٠٦١    /    تعداد نمایش : ٨٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران