گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > مروری بر توسعه همکاریهای فیمابین ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

مروری بر توسعه همکاریهای فیمابین ایران و ارمنستان

جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز پنجشنبه 18/05/1397 با جناب آقای آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ارمنستان ملاقات نمودند.

در این دیدار طرفین ضمن مروری بر زمینه های مختلف همکاریهای دو کشور طی سالیان گذشته اعلام نمودند ایران و ارمنستان علاقمند به توسعه همکاریهای در حوزه های گوناگون بوده و هر دو کشور همواره در شرایط سخت به یکدیگر کمک نموده اند.

جناب آقای سجادی با اعلام اینکه از ابتدای استقلال ارمنستان ایرانیان همواره در کنار مردم و دولت این کشور بوده خاطرنشان نمود جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان صلح و ثبات در روابط خود با همسایگان بوده و تلاش نموده بهترین روابط را با همسایگان خود داشته باشد.

جناب آقای گریگوریان نیز در این دیدار جمهوری اسلامی ایران را دوست قابل اعتماد و شریک مهمی برای ارمنستان دانست که علیرغم تفاوت های دینی و اعتقادی بیشترین همراهی را در بحران های سخت ارمنستان با این کشور داشته است. وی روابط بین ارامنه و ایرانیان را طی قرن های گذشته بعنوان نمونه و الگوی مناسبی برای سرمشق دیگر کشورهای جهان دانست و گفت ارامنه قرن هاست که در کنار هموطنان خود در ایران با صلح و دوستی زندگی کرده اند.


١٨:٠٣ - پنج شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٩٧٣١    /    تعداد نمایش : ٩٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران