صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


رئیس اتاق تهران مطرح کرد؛
سه سناریو پیش روی اقتصاد ایران در روزهای تحریم
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: «دور زدن تحریم ها»، «شدیدتر شدن تحریم ها» و «مذاکره» را سه سناریوی پیش رو در دوران تحریم جدید برشمرد.
 ١٢:١٨ - 1397/03/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت:
روسها 2 میدان نفتی مشترک ایران با عراق را توسعه می دهند
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه هندی ها توسعه میدان گازی فرزاد بی در خلیج فارس را به طور جدی پیگیری می کنند، گفت: اکنون با گازپروم روسیه برای توسعه میدان های نفتی آذر و چنگوله در حال مذاکره ایم.
 ١٢:١٠ - 1397/03/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
«اف.ای.تی.اف» راه مقابله با تحریم را تسهیل می کند
نماینده ایران در بانک جهانی گفت: اگر به اروپایی‌ها فشار می‌آوریم که باید کانال مطمئنی ایجاد و از مناسبات مالی (در برابر تحریم) محافظت و این روابط را برقرار کنند باید بدانیم روابط مانند یک بازی فوتبال دو طرف دارد که نیازمند اجرای مقررات بین المللی همچون ای.اف.تی.اف است.
 ١٢:٠٧ - 1397/03/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
لیست خاصی برای ممنوعیت واردات نداریم
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: لیست خاصی برای ممنوعیت واردات نداریم. البته اولویت واردات با دارو، مواداساسی یا مواد اولیه است و به طور طبیعی آنچه واردات آن ضرورت چندانی نداشته باشد، اولویت نخواهد داشت.
 ١٥:٢١ - 1397/03/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
تهدید غیرمنتظره چین برای صادرات انرژی آمریکا
پکن با تهدید برای اعمال تعرفه سنگین برای واردات نفت خام، گاز طبیعی و سایر محصولات انرژی از آمریکا آن هم زمانی که چین در صدر فهرست واردکنندگان نفت آمریکا قرار گرفته است، بازارهای نفت را غافلگیر کرد.
 ١٥:١٨ - 1397/03/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
رویترز: جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع صادرات نفت ایران است
رویترز در گزارشی نوشت، در حالی که واشنگتن در تلاش است از طریق تحریم های جدید صادرات نفت ایران را محدود کند، تهدید چین به وضع تعرفه های تلافی جویانه بر واردات نفت آمریکا می تواند به نفع صادرات نفت ایران تمام شود.
 ١٣:٤٥ - 1397/03/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش همکاری‌ اقتصادی و فناوری ایران و اروپا برگزار می شود
دومین همایش همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی و فناوری ایران و اروپا، 31 خرداد تا اول تیرماه سال جاری با هدف مقابله با پروژه ایران هراسی پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای برگزار می شود.
 ١٢:١٨ - 1397/03/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
بورس بین‌المللی در مناطق آزاد ایجاد می‌شود
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از ایجاد بورس بین‌المللی خبر داد و اعلام کرد که با فراهم شدن این امکان شرایط برای جذب سرمایه در مناطق آزاد فراهم می‌شود.
 ١٢:١١ - 1397/03/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران تهدید کرد: تصمیم ضد ایرانی اوپک را وتو می‎کنیم
ایران اعلام کرد، ونزوئلا و عراق به همراه ایران مانع از تصویب پیشنهاد افزایش تولید نفت در نشست این هفته اوپک و متحدانش در وین خواهند شد. عربستان و روسیه از پیشنهاد افزایش تولید پشتیبانی می کنند.
 ١٢:٠٠ - 1397/03/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر خبر می‌دهد؛
سامانه جدید برای معاملات ارزی/ قیمت رسمی ارز ۳ نرخی می‌شود؟
با تصمیم جدید دولت، قرار بر این است که در سامانه جدیدی که قرار بود بر اساس بخشنامه جهانگیری طراحی شود، نرخ سومی نیز به عنوان ارز متقاضی به نرخ ۳۸۰۰ تومانی و ۴۲۰۰ تومانی اضافه شود.
 ١٧:٠٨ - 1397/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
بلومبرگ: صادرات نفت ایران نزولی شد
صادرات نفت ایران در دو هفته نخست ماه ژوئن به شدت کاهش یافته است. این نشان می دهد که اقدام ترامپ در وضع تحریم های جدید علیه ایران برخی از مشتریان را از خرید نفت این کشور منصرف ساخته است.
 ١٤:٥٩ - 1397/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
توافق عربستان و روسیه بر سر خروج از توافق کاهش تولید نفت
وزیر انرژی روسیه پس از گفت‌وگو با همتای سعودی خود در مسکو گفت، اوپک و متحدانش ممکن است توافق کنند که از ابتدای ماه جولای به‌صورت تدریجی تولید نفت خود را افزایش دهند.
 ١٢:٢٠ - 1397/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
چین تعرفه های جدید آمریکا را تلافی کرد
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، در پاسخ به اعلام دولت آمریکا مبنی بر وضع تعرفه بر کالاهای چینی، این کشور ۲۵ درصد تعرفه اضافی بر ۶۵۹ قلم کالای آمریکایی به ارزش ۵۰ میلیارد دلار وضع می کند.
 ١١:٤٥ - 1397/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
ثبت رکورد تاریخی برای بازار سهام ایران
بورس تهران شاهد صف‌های میلیونی خرید
در حال حاضر بازیگران بازار سرمایه شاهد رشد بی‌سابقه نماگر اصلی بازار تا کانال ۱۰۲ هزار واحدی هستند به طوری که در بیشتر گروه‌ها صف‌های پایدار خرید به وجود آمده و قیمت سهم ها لحظه به لحظه در حال افزایش است.
 ١١:٣٨ - 1397/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
رکورد جدید واردات نفت هند از ایران
واردات نفت هند از ایران با وجود تهدید تحریم‌های جدید آمریکا، در ماه مه حدود ۷۰۵ هزار بشکه در روز افزایش داشت که بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۶ به این طرف بود.
 ١٢:١٠ - 1397/03/23 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>