صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > گزارشات و تحلیل های اقتصادی واصله 


  چاپ        ارسال به دوست

ساخت منطقه پایلوت همکاری فرهنگی و اقتصادی چینی های مقیم خارج

ساخت منطقه پایلوت همکاری فرهنگی و اقتصادی چینی های مقیم خارج

دولت چین پروژه ای را با نام کامل «منطقه پایلوت همکاری فرهنگی و اقتصادی چینی های مقیم خارج» در شهر شنتو که یکی از پنج منطقه اقتصادی ویژه چین با جمعیتی بالغ بر 15 میلیون بوده و با فرستادن سه میلیون چینی به خارج از کشوره به ویژه تایوان، یکی از دروازده های اعزام چینی ها به خارج به شمار می رود، در دست اجرا دارد. هدف از این پروژه ایجاد ارتباط نهادینه فرهنگی و اقتصادی میان چینی های مقیم خارج و سرزمین مادری است. به گونه ای که این افراد ضمن سفر و حضور در منطقه، هم فضای فرهنگی سرزمین اصلی خود را درک نمایند و هم سرمایه های خود را با تسهیلات و امکانات ویژه در این منطقه به کار بیندازند. بخش مهمی از این پروژه معطوف به جذب چینی های تایوان است در حالی که دولت چین و تایوان از نظر سیاسی و امنیتی، اختلافات و چالش های جدی دارند. مهمترین ویژگی ها و خدمات قابل ارائه در این پروژه به شرح ذیل می باشد:

الف- خدمات مالی فرامرزی: شامل ارتقای جریان منظم و موثر سرمایه چینی های مقیم خارج و تایوان، ایجاد فضای تجارت تضمینی، ابتکار تبادل تجارت یوآن و ارزهای خارجی از جمله دلار تایوان، گسترش سرمایه گذاری مستقیم خارجی با یوآن چین و ایجاد نوآوری در خدمات بیمه.

ب- مرکز لجستیک بین المللی برای پیمانکاری: توسعه تجارت آزاد، ساخت یک مرکز مدرن لجستیک و حمل و نقل.

ج- مرکز رفاهی توریسم: توسعه فضای توریسم ساخلی و ایجاد فضاهای توریستی و اقامتی دایم و کوتاه مدت جهت چینی های مقیم خارج.

 

د- پایگاه تبادل فرهنگی برای چینی های مقیم خارج: ساخت مرکز نمایشگاه فرهنگی برای چینی های مقیم خارج، ایجاد یک پایگاه برای آموزش فرهنگی، ایجاد یک سیستم خدماتی با کیفیت مناسب، تسهیل دسترسی آسان برای همکاری اقتصادی و فرهنگی چینی های مقیم خارج، تامین امکانات خدمات عمومی مورد نیاز چینی های مقیم خارج و ایجاد مرکز خدمات درمانی با استانداردهای جهانی بر ای این افراد.


٠٩:٤٣ - 1396/02/25    /    شماره : ٤٥٤٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٣٩١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: